Τεγούσης: "Απαιτούμε σεβασμό για τον κόπο και τον ιδρώτα μας"

Απογοητευμένος από την ήττα της ομάδας του από το Κλειδί και κυρίως από τον τρόπο που προήλθε αυτή, ο αρχηγός του Φιλίππου Μελίκης, Γιώργος Τεγούσης εξωτερίκευσε στα social media τα συναισθήματά του.

Αναλυτικά το μήνυμα που ανάρτησε στο προσωπικό του προφίλ στο facebook:

"Έχουν περάσει περίπου 5 ώρες από την λήξη του σημερινού αγώνα της ομάδας μου με τον Εθνικό Κλειδίου. Αισθάνομαι λύπη, απογοήτευση! Η ομάδα μου κέρδισε το παιχνίδι εντός αγωνιστικού χώρου με 2-1, σκοραροντας το νικητήριο τέρμα στο 90ο λεπτό. Ένα τέρμα το οποίο αρχικά κατοχυρώθηκε ως κανονικό από τον διαιτητή της αναμέτρησης.

Ωστόσο για άλλη μια φορά η διαιτητική τριπλέτα φάνηκε κατώτερη των περιστάσεων, ακυρώνοντας το γκολ της ομάδας μου μετά από 5 περίπου λεπτά και ενώ οι ομάδες ήταν στη σέντρα. Πράγματα απαράδεκτα και πρωτοφανή δυστυχώς.

Αυτό που απαιτώ εγώ, όλοι οι συμπαίκτες μου και ο προπονητής μου είναι σεβασμό για τον κόπο και τον ιδρώτα μας. Δεν θα επιτρέψουμε σε κανέναν να μας στερήσει ότι έχουμε κερδίσει. Και αυτό γιατί είμαστε ένα από τα ιστορικότερα σωματεία της Ημαθίας.

Εμείς θα συνεχίσουμε. Με το κεφάλι ψηλά. Και στο τέλος, θα τα καταφέρουμε. Γιατί είμαστε ο ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΜΕΛΙΚΗΣ.