• Διαβάστηκε 594 φορές

Έχασε ο ΦΙΛΙΠΠΟΣ Β. από τον Τρίτωνα

Η ομάδα μπάσκετ του Φίλιππου Βέροιας, ηττήθηκε στο κλειστό του Στρέφη από τον Τρίτων με 78-71 για την 11η αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Το παιχνίδι αποδείχθηκε πολύ σκληρό και είχε ως αποτέλεσμα τον σοβαρό τραυματισμό του Δημήτρη Σουτζόπουλου στην κλείδα (ίσως κάταγμα) αλλά και τον τραυματισμό στο κεφάλι του Βασίλη Βάλλιου.

Ο Φίλιππος στο 10′ προηγήθηκε με 16-22 αλλά το ημίχρονο βρήκε τους γηπεδούχους να παίρνουν να προηγούνται με 36-31. Στην επανάληψη το παιχνίδι πήγαινε πόντο πόντο με την ομάδα του Τρίτων στο 30′ να κάνει το 57-52 και στο τέλος να παίρνει την νίκη με σκορ 78-71.

Πρώτος σκόρερ για την ομάδα του Φιλίππου ο Ντρεκάλοβιτς με 19 πόντους και 2 τρίποντα ενώ από την πλευρά του Τρίτων ο Κόκκαλης με 24 και 3 τρίποντα.

Διαιτητές: Κατραχούρας-Κοντίλης-Νάστος (Ντίνος)

Δεκάλεπτα: 16-22, 36-31, 57-52, 78-71

ΤΡΙΤΩΝ (Μιχελάκος): Παπαδημητρίου 2, Κουτούλας 9 (2), Γάργαλης, Καλαντζής 7 (1), Κόκκαλης 24 (3), Παπαρέγκας 5 (1), Μαλτέσιος 14, Κουκουνιάς 7, Βερτούδος, Στανόγεβιτς 10 (1).

ΦΙΛΙΠΠΟΣ Β. (Γκίμας): Τσούκας 3 (1), Βάλλιος 7 (2), Τσιακλαγκάνος, Ελευθεριάδης 15 (3), Κοθράς 10 (1), Παραπούρας 8, Σουτζόπουλος 5, Καντάρκος.