• Διαβάστηκε 437 φορές

Τρίτη ήττα για τον ΦΙΛΙΠΠΟ Β. αυτή τη φορά στο Αγρίνιο 68-42

Την 3η ήττα της, στο πρωτάθλημα της Α2, έκανε η ανδρική ομάδα του Φιλίππου Βέροιας που αντιμετώπισε στο Αγρίνιο την τοπική ομάδα με σκορ 68-42. Η ομάδα του Δημήτρη Γκίμα βρέθηκ στο 10′ να χάνει με 20-13. Στο ημίχρονο οι γηπεδούχοι κατάφεραν να ανεβάσουν την διαφορά στο +13.

Στην επανάληψη η ομάδα της Βέροιας δεν κατάφερε να βρει λύσεις απέναντι στην πολύ καλή αμυντική διάταξη του Αγρινίου το οποίο διατήρησε τον έλεγχο του παιχνιδιού μέχρι τέλους και πήρε μια άνετη νίκη.

Διαιτητές: Κωνσταντινίδου-Τσακαλογιάννης-Κανελλόπουλος (Μπέστιας)

Δεκάλεπτα: 20-13, 33-20, 49-35, 68-42

Αγρίνιο (Διαμαντάκος): Καμάρας 12, Μπερέρης 4, Μιχάλογλου 12 (1), Χατζηνικόλας 6 (1), Κέβιν 9, Χρήστου, Παπαχρήστος, Γκρέκας 6, Σταματογιάννης 14, Ψαράς 3 (1), Κασιούμης 2, Σταμίρης.

Φίλιππος (Γκίμας): Τσούκας, Τσεσμετζίδης, Φυλάκης, Βάλλιος 3 (1), Τσιακλαγκάνος 3, Ελευθεριάδης, Κοθράς 9, Παραπούρας 10 (1), Σουτζόπουλος 3, Καντάρκος 7, Φιλιππόπουλος, Ντρεκάλοβιτς 7