• ΜΠΑΣΚΕΤ
  • Posted
  • Διαβάστηκε 244 φορές

Το πρόγραμμα της Εθνικής στο Μουντομπάσκετ 2019

Βγήκε το πρόγραμμα της Εθνικής Ελλάδας για το Μουντομπάσκετ 2019, που θα κάνει τζάμπολ στις 31 Αυγούστου.

Η «επίσημη αγαπημένη» θα δώσει όλα τα παιχνίδια της στην πρώτη φάση, το μεσημέρι (15:00).

Το πρόγραμμα της Εθνικής

Ελλάδα – Μαυροβούνιο (1/9, 15:00)
Ελλάδα – Βραζιλία (3/9, 15:00)
Ελλάδα – Νέα Ζηλανδία (5/9, 15:00

Το πρόγραμμα κάθε ημέρας θα ξεκινάει στις 10:30 το πρωί και θα ολοκληρώνεται λίγο πριν από τις 17:30, μιας και το τελευταίο παιχνίδι θα ξεκινάει στις 15:30.

Ο τελικός θα διεξαχθεί στις 15 Σεπτεμβρίου. Την τηλεοπτική κάλυψη της διοργάνωσης έχει αναλάβει η ΕΡΤ.

Το πρόγραμμα της 1ης φάσης του Μουντομπάσκετ 2019

Σάββατο 31 Αυγούστου

Ανγκόλα – Σερβία 10:30

Πολωνία – Βενεζουέλα 11:00

Ρωσία – Νιγηρία 11:30

Ιράν – Πουέρτο Ρίκο 11:30

Φιλιππίνες – Ιταλία 14:30

Ακτή Ελεφαντοστού – Κίνα 15:00

Αργεντινή – Κορέα 15:30

Ισπανία – Τυνησία 15:30

Κυριακή 1 Σεπτεμβρίου

Καναδάς – Αυστραλία 10:30

Νέα Ζηλανδία – Βραζιλία 11:00

Τουρκία – Ιαπωνία 11:30

Δομινικανή Δημοκρατία – Ιορδανία 11:30

Σενεγάλη – Λιθουανία 14:30

Ελλάδα- Μαυροβούνιο 15:00

Τσεχία – ΗΠΑ 15:30

Γαλλία – Γερμανία 15:30

Δευτέρα 2 Σεπτεμβρίου

Ιταλία – Ανγκόλα 10:30

Βενεζουέλα – Ακτή Ελεφαντοστού 11:00

Νιγηρία – Αργεντινή 11:30

Τυνησία – Ιράν 11:30

Σερβία – Φιλιππίνες 14:30

Κίνα – Πολωνία 15:00

Κορέα – Ρωσία 15:30

Πουέρτο Ρίκο – Ισπανία 15:30

Τρίτη 3 Σεπτεμβρίου

Αυστραλία – Σενεγάλη 10:30

Μαυροβούνιο – Νέα Ζηλανδία 11:00

Ιαπωνία – Τσεχία 11:30

Γερμανία – Δομινικανή Δημοκρατία 11:30

Λιθουανία – Καναδάς 14:30

Βραζιλία – Ελλάδα 15:00

ΗΠΑ – Τουρκία 15:30

Ιορδανία – Γαλλία 15:30

Τετάρτη 4 Σεπτεμβρίου

Ανγκόλα – Φιλιππίνες 10:30

Ακτή Ελεφαντοστού – Πολωνία 11:00

Κορέα – Νιγηρία 11:30

Πουέρτο Ρίκο – Τυνησία 11:30

Ιταλία – Σερβία 14:30

Βενεζουέλα – Κίνα 15:00

Ρωσία – Αργεντινή 15:30

Ισπανία – Ιράν 15:30

Πέμπτη 5 Σεπτεμβρίου

Καναδάς – Σενεγάλη 10:30

Βραζιλία – Μαυροβούνιο 11:00

Τουρκία – Τσεχία 11:30

Γερμανία – Ιορδανία 11:30

Λιθουανία – Αυστραλία 14:30

Ελλάδα – Νέα Ζηλανδία 15:00

ΗΠΑ – Ιαπωνία 15:30

Δομινικανή Δημοκρατία – Γαλλία 15:30