Ηττήθηκε στο πρώτο φιλικό η ΝΑΟΥΣΑ

Το πρώτο φιλικό της νέας χρονιάς έδωσε το Σάββατο 08/09 ο ΦΑΣ ΝΑΟΥΣΑ, ο οποίος ηττήθηκε στο ΔΑΚ της πόλης από Αχιλλέα Νεοκαισάρειας με σκορ 0-1.

Οι «κυανόλευκοι» παρά την ήττα έδειξαν καλά στοιχεία, ενώ παρατάχθηκαν με δύο διαφορετικές ενδεκάδες σε κάθε ημίχρονο. Ο Γασπαράτος εντυπωσίασε με κάποιες ενέργειές του στο Α’ μέρος ενώ στην επανάληψη θετικότατες ήταν οι κριτικές που απέσπασαν οι νεαροί παίκτες της ομάδας.

Οι κυριότερες φάσεις του αγώνα

2’ Φάουλ ο Καραλιόπουλος, λίγο άουτ.

11’ Χαμηλή σέντρα από αριστερά του Θεοδωρόπουλου ,τακουνάκι ο Καραλιόπουλος στον Πιπινίκα, αδύναμο σούτ του τελευταίου.

16’ Ο Τασιώνας μπαίνει κάθετα μετά από κλέψιμο στο χώρο του κέντρου, βγάζει κάθετη στον Πιπινίκα, σούτ άουτ.

20’ Κάθετη του Γασπαράτου στον Πιπινίκα, διεκδίκηση με το αντίπαλο τερματοφύλακα, η μπάλα καταλήγει στον Θεοδωρόπουλου ,ο οποίος επιχειρεί σούτ, σε κόρνερ ο τερματοφύλακας.

22’ Σούτ εντός περιοχής για τους φιλοξενούμενους, διώχνει ο Παπαδόπουλος σε κόρνερ.

30’ Σούτε εκτός περιοχής για τους φιλοξενούμενους, διώχνει και πάλι εντυπωσιακά ο Παπαδόπουλος.

55’ Καλή ανάπτυξη από τους φιλοξενούμενους, κόβει την τελευταία στιγμή ο Ζούρκος.

60’ Ωραία ενέργεια του Παραστατίδη, σούτ έξω από την περιοχή,άουτ.

64’ ΓΚΟΛ για τους φιλοξενούμενους με πλασέ ,μετά από πίεση στην περιοχή του ΦΑΣ.

67’ Κόρνερ, η πάλα στον Παραστατίδη,πλασέ δίπλα από το κάθετο δοκάρι.

81’ Ωραίο ψιλοκρεμαστό έξω από την περιοχή για τους φιλοξενούμενους η μπάλα άουτ.

84’ Τρίπλα του Πασχάλη έξω από την περιοχή, βγάζει κάθετη στον Παραστατίδη, παράλληλη του τελευταίου στον Παπαδή, ο οποίος δεν την βρίσκει καλά.

89’ Πάλι ο Πασχάλης και ο Παραστατίδης συνεργάζονται,σούτ του Παραστατίδη δίπλα από το δοκάρι.

92’ Σέντρα από φάουλ του Νίκου, κεφαλιά ο Παπαδής, άουτ.

Στο πρώτο ημίχρονο ο προπονητής Βασίλης Αργυρίου χρησιμοποίησε τους: Παπαδόπουλο, Αργυρίου Π. , Πέικο, Περηφανόπουλο, Αργυρίου Γ. , Καραμεταξά, Καραλιόπουλο, Θεοδωρόπουλο, Τασιώνα, Πιπινίκα, Γασπαράτο.

Στο δεύτερο μέρος η ΝΑΟΥΣΑ παρατάχθηκε με τους: Μπουμπουλέντρα, Σαμαρά, Ζούρκο, Χατζηγεωργίου, Κοσμά, Ιωαννίδη, Νίκου, Παραστατίδη, Μουρίκη, Κωνσταντινίδη, Παπαδή. Ως αλλαγή πέρασαν οι Πασχάλης και Καζεπίδης.

Η ομάδα του Αχιλλέα Νεοκαισάρειας παρατάχθηκε με τους: Παπανικολάου, Μπαγγέα, Μπέη, Γελαδάρη, Τάσσο, Τσιαμητρέα, Παυλίδη, Μπεκιάρη, Κλιάνη, Νάκα, Αγγελάκη

Διαιτητής: Χατζαρίδης, Βοηθοί: Μπακάλης, Χρυσάνης.