Ήττα 2-1 της ΝΑΟΥΣΑΣ στα Γρεβενά

Την ήττα με σκορ 2-1 γνώρισε το απόγευμα της Τρίτης (08/01) η ΝΑΟΥΣΑ στα Γρεβενά από τον τοπικό Πυρσό, στο εξ αναβολής παιχνίδι της 9ης αγωνιστικής του τρίτου ομίλου της Δ’ Εθνικής κατηγορίας.

Οι «κυανόλευκοι» μπήκαν πιο δυνατά στο ματς και προηγήθηκαν μόλις στο 16ο λεπτό με σουτ του Παραστατίδη έξω από την περιοχή και λάθος του αντίπαλου τερματοφύλακα.

Στην συνέχεια οι γηπεδούχοι πίεσαν για την ισοφάριση και ένα λεπτό πριν το φινάλε του πρώτου μέρους κατάφεραν να την πετύχουν με γκολ του Κουτσομήτρου!

Στην επανάληψη οι Γρεβενιώτες ανέβασαν στροφές και στο 52’ ο Παπαδόπουλος νίκησε σε τετ-α-τετ τον Κουτσομήτρο, ενώ το σουτ του Δούμα στο 63’ πέρασε άουτ.

Στο 73’ ο Κουτσομήτρος έπιασε την κεφαλιά σε κενή εστία, ο Ιορδανίδης απέκρουσε με το χέρι, με τον διαιτητή να δίνει πέναλτι και αποβολή του παίκτη της ΝΑΟΥΣΑΣ. Την εκτέλεση ανέλαβε ο Κοσμίδης, ο οποίος έγραψε το 2-1.

Στο 88’ ο Πιπινίκας έχασε μεγάλη ευκαιρία να ισοφαρίσει, αλλά η προσπάθειά του σταμάτησε στους αμυντικούς του Πυρσού!

ΠΥΡΣΟΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ (Σωτήρης Μαυροδήμος): Αθανασόπουλος, Θεοχαράκης, Ρόμπας, Κοτσαντίσογλου, Κυριακίδης, Χαραλαμπίδης, Μπόζιαρης Π. (87’ Παπαδόπουλος), Γκέτσιος, Κουτσομήτρος, Κοσμίδης (82’ Καραγιάννης), Μπόζιαρης Κ. (60’ Δούμας).

ΝΑΟΥΣΑ (Βασίλης Αργυρίου): Παπαδόπουλος, Παπαδής, Αργυρίου, Ιορδανίδης, Περηφανόπουλος, Καραμεταξάς, Καραλιόπουλος, Ιωαννίδης (60’ Πασχάλης), Πιπινίκας, Παραστατίδης (70’ Μάνταλος), Μπουλγουρίδης (81’ Μουρίκης).

ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ αυστηρά η αναδημοσίευση, ολική, μερική ή περιληπτική αναπαραγωγή, η κατά παράφραση ή διασκευή των κειμένων που περιέχονται στο website
με οποιονδήποτε τρόπο (ηλεκτρονικό, μηχανικό, φωτοτυπικό, ηχογράφησης ή άλλο), χωρίς προηγούμενη γραπτή άδεια του kerkidasport.gr.

Ακολουθήστε μας: Facebook | Twitter | Youtube RSS