Συνεχίζονται οι Ημαθιώτικες επιτυχίες στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Στίβου της Πάτρας!

Πρωταθλητής Ελλάδος στο τριπλούν αναδείχθηκε ο πρώην αθλητής της ΓΕ Νάουσας Παύλος Μπόφτης (φωτο). Ο αθλητής του ΓΣ Ηρακλής ήταν αυτός που έκοψε το σερί του Δημήτρη Τσιάμη στη διοργάνωση και με καλύτερο άλμα στα 16,21 μ. αναδείχθηκε νικητής στο τριπλούν.

Ο Ανδρέας Πανταζής (ΑΟ Μεγάρων) προσγειώθηκε στα 16,09 μ. (1,9) και κατέκτησε το ασημένιο μετάλλιο βελτιώνοντας παράλληλα το ρεκόρ του στον ανοιχτό στίβο. Ο Δημήτρης Τσιάμης (ΟΣΦΠ) αυτή τη φορά έμεινε στην τρίτη θέση με 15,93 μέτρα.

Ακόμη δύο μετάλλια

Το χάλκινο μετάλλιο στα 1500 πήγε στη νεαρή αθλήτρια του ΟΚΑ Βέροιας, την Ελένη Ιωαννίδου με 4.29.58 αποτελώντας νέο ατομικό ρεκόρ.

Επίσης, την τρίτη θέση στο τριπλούν κατέκτησε η Αγγελική Λυμπεροπούλου (ΓΑΣ Αλεξάνδρειας) με 12,81 (0,2).