Παναγιωτίδης: «Βγάλαμε εγωισμό στο β’ ημίχρονο»

Μετά την λήξη του αγώνα της Αγίας Μαρίνας με τον ΑΟ Χανιώτης (2-5), ο προπονητής του «Μέγα» Χρήστος Παναγιωτίδης δήλωσε στο kerkidasport.gr τα εξής:

«Έγινε ένα ωραίο και ελεύθερο παιχνίδι. Στο πρώτο ημίχρονο δεν υπήρχαμε στο γήπεδο, ο αντίπαλος ήταν καλύτερος.

Στα αποδυτήρια μιλήσαμε, κάναμε κάποιες εσωτερικές αλλαγές και στην επανάληψη μπήκαμε με δύο γρήγορα γκολ, ενώ στη συνέχεια χάσαμε 3 τετ-α-τετ που θα μπορούσαν να αλλάξουν την εξέλιξη του αγώνα.

Ήμασταν πολύ βελτιωμένοι στο δεύτερο ημίχρονο, πιέσαμε, βγάλαμε εγωισμό, αλλά στο 90’ δεχθήκαμε και πέμπτο τέρμα. Είμαι ευχαριστημένος από αυτό το διάστημα. Είναι λογικό μετά από μια τέτοια χρονιά και σε εμβόλιμη αγωνιστική, να έχουμε αυτές τις μεταπτώσεις.

Συγχαρητήρια στα παιδιά για την προσπάθεια, έμεινε ένα ακόμη παιχνίδι για να τελειώσει όμορφα η χρονιά».