«Πετάνε» στα φιλικά τα Τρίκαλα, νίκησαν και στον Π. Μελά

Νέα φιλική νίκη σημείωσαν τα Τρίκαλα εκτός έδρας, αυτή την φορά στη Θεσσαλονίκη επί του Π. Μελά με σκορ 2-4.

Οι παίκτες του Γιώργου Ντάμτσιου έδειξαν και πάλι πολύ καλό πρόσωπο, είχαν κατά διαστήματα άψογες συνεργασίες, ενώ από παιχνίδι σε παιχνίδι το δέσιμο παλαιών και νέων στην 11άδα γίνεται ολοένα και καλύτερο.

Το πρώτο ημίχρονο ήταν «όλα τα λεφτά», αφού σε αυτό μπήκαν πέντε γκολ. Προηγήθηκαν οι γηπεδούχοι δύο φορές με τον Τσαλουχίδη, ισάριθμες φορές ισοφάρισαν οι Ημαθιώτες με τους Κίτσα Γ. και Πετκάκη, για να πάρουν το προβάδισμα στο σκορ με γκολ και πάλι του Κίτσα Γ.

Στην επανάληψη ο Κιρκιλιανίδης ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο2-4.

Ο Γιώργος Ντάμτσιος ξεκίνησε το παιχνίδι με τους: Αργυρόπουλο, Συμπεθέρη, Πετκάκη, Τσουλχάι, Λαζίρη, Κίτσα Λ., Κουκουράκη, Ζωγράφο, Ποτουρίδη, Πασιόπουλο, Κίτσα Γ., ενώ στην επανάληψη έπαιξαν και οι: Παπαδόπουλος, Μηνούδης, Αραμπατζής, Μπουτάνι, Χουσείνογλου, Σούρλας, Τσιρίδης, Βλάχος, Νικολαίδης, Λυκούργος, Περπερίδης, Καπετάνος, Σαμαράς.