Menu

Η κλήρωση του Κυπέλλου Ερασιτεχνών

Διεξήχθη το μεσημέρι της Πέμπτης στα γραφεία της ΕΠΟ η κλήρωση της δεύτερης φάσης του Κυπέλλου Ερασιτεχνών, με μόλις 34 ομάδες να δηλώνουν συμμετοχή...

Όπως και πέρυσι, έτσι και φέτος η συμμετοχή δεν είναι υποχρεωτική, ενώ αρκετές ομάδες δεν θέλουν επιπλέον επιβάρυνση επειδή διεκδικούν το πρωτάθλημα στην Ένωσή τους, ενώ σημαντικό ρόλο παίζει και το οικονομικό.

Συμμετοχή δεν δήλωσαν οι Κυπελλούχοι Εβρου, Θράκης, Ξάνθης, Σερρών, Μακεδονίας, Κοζάνης, Καστοριάς, Θεσπρωτίας, Πιερίας, Λάρισας, Θεσσαλίας, Φωκίδας, Λακωνίας, Δυτικής Αττικής, Αχαΐας, Κορινθίας, Σάμου, Δωδεκανήσου και Κυκλάδων. Η ΕΠΟ θα περιμένει τη διεξαγωγή των τελικών σε Ηπειρο και Ρέθυμνο, καθώς οι Κυπελλούχοι τους θα μπουν στη δεύτερη αγωνιστική της διοργάνωσης.

Η Κυπελλούχος της ΕΠΣ Ημαθίας, ΑΕ Καψόχωρας θα συμμετέχει στον δεύτερο όμιλο μαζί με τους Μ. Αλέξανδρο Βαφειοχωρίου, Ορφέα Ριζαρίου και Θύελλα Φιλώτα.

Αναλυτικά οι όμιλοι και το πρόγραμμα:

1ος  ΟΜΙΛΟΣ 
ΕΠΣ ∆ΡΑΜΑΣ: ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΚΑΛΛΙΦΥΤΟΥ 
ΕΠΣ ΚΑΒΑΛΑΣ: ΑΕΤΟΣ ΟΡΦΑΝΟΥ 
ΕΠΣ ΧΑΛΚΙ∆ΙΚΗΣ: ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΡΝΑΙΑΣ 
 
1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (19-03-2014, 15:30) 
1. ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΡΝΑΙΑΣ - ΑΕΤΟΣ ΟΡΦΑΝΟΥ

2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (26-03-2014, 15:30) 
ΝΙΚΗΤΗΣ ΑΓΩΝΑ 1 - ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΚΑΛΛΙΦΥΤΟΥ

2ος  ΟΜΙΛΟΣ 
ΕΠΣ ΗΜΑΘΙΑΣ: ΑΕ ΚΑΨΟΧΩΡΑΣ 
ΕΠΣ ΚΙΛΚΙΣ: Μ. ΑΛΕΞΑΝ∆ΡΟΣ ΒΑΦΕΙΟΧΩΡΙΟΥ 
ΕΠΣ ΠΕΛΛΑΣ: ΟΡΦΕΑΣ ΡΙΖΑΡΙΟΥ 
ΕΠΣ ΦΛΩΡΙΝΑΣ: ΑΣ ΘΥΕΛΛΑ ΦΙΛΩΤΑ

1η  ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (19-03-2014, 15:30) 
1. ΑΣ ΘΥΕΛΛΑ ΦΙΛΩΤΑ - ΟΡΦΕΑΣ ΡΙΖΑΡΙΟΥ 
2. ΑΕ ΚΑΨΟΧΩΡΑΣ - Μ. ΑΛΕΞΑΝ∆ΡΟΣ ΒΑΦΕΙΟΧΩΡΙΟΥ

2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (26-03-2014, 15:30) 
ΝΙΚΗΤΗΣ ΑΓΩΝΑ 1 - ΝΙΚΗΤΗΣ ΑΓΩΝΑ 2

3ος ΟΜΙΛΟΣ 
ΕΠΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ: ΓΡΕΒΕΝΑ ΑΕΡΑΤΑ 
ΕΠΣ ΗΠΕΙΡΟΥ: AO ΑΝΑΤΟΛΗΣ ή ΑΜΣ ΠΙΝ∆ΟΣ ΚΟΝΙΤΣΑΣ 
ΕΠΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ: ΑΟ ΣΥΝΑΡΑ∆ΩΝ 
 
1η  ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (19-03-2014, 15:30) 
1. ΓΡΕΒΕΝΑ ΑΕΡΑΤΑ - ΑΟ ΣΥΝΑΡΑ∆ΩΝ 
 
2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (26-03-2014, 15:30) 
ΝΙΚΗΤΗΣ ΑΓΩΝΑ 1 - AO ΑΝΑΤΟΛΗΣ ή ΑΜΣ ΠΙΝ∆ΟΣ ΚΟΝΙΤΣΑΣ

4ος ΟΜΙΛΟΣ 
ΕΠΣ ΒΟΙΩΤΙΑΣ: ΠΑΡΝΑΣΣΟΣ 
ΕΠΣ ΚΑΡ∆ΙΤΣΑΣ: ΑΟ ΣΕΛΛΑΝΩΝ 
ΕΠΣ ΤΡΙΚΑΛΩΝ: ΜΕΤΕΩΡΑ ΚΑΛΑΜΠΑΚΑΣ 
ΕΠΣ ΦΘΙΩΤΙ∆ΑΣ: ΑΕ ΜΑΚΡΑΚΩΜΗΣ ΣΠΕΡΧΕΙΑ∆ΑΣ 2010 
 
1η  ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (19-03-2014, 15:30) 
1. ΠΑΡΝΑΣΣΟΣ - ΑΟ ΣΕΛΛΑΝΩΝ 
2. ΑΕ ΜΑΚΡΑΚΩΜΗΣ ΣΠΕΡΧΕΙΑ∆ΑΣ 2010 - ΜΕΤΕΩΡΑ ΚΑΛΑΜΠΑΚΑΣ 
 
2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (26-03-2014, 15:30) 
ΝΙΚΗΤΗΣ ΑΓΩΝΑ 1 - ΝΙΚΗΤΗΣ ΑΓΩΝΑ 2

5ος ΟΜΙΛΟΣ 
ΕΠΣ ΑΙΤΩΛΟΑΚΑΡΝΑΝΙΑΣ: ΝΑΥΠΑΚΤΙΑΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ 
ΕΠΣ ΑΡΤΑΣ: ∆ΟΞΑ ΑΡΤΑΣ 
ΕΠΣ ΕΥΡΥΤΑΝΙΑΣ: ΑΙΟΛΟΣ 
ΕΠΣ ΠΡΕΒΕΖΑΣ-ΛΕΥΚΑ∆ΑΣ: ΕΛΠΙ∆ΕΣ Ο∆ΥΣΣΕΑΣ 2008 
 
1η  ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (19-03-2014, 15:30) 
1. ΝΑΥΠΑΚΤΙΑΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ - ΕΛΠΙ∆ΕΣ Ο∆ΥΣΣΕΑΣ 2008 
2. ∆ΟΞΑ ΑΡΤΑΣ - ΑΙΟΛΟΣ 
 
2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (26-03-2014, 15:30) 
ΝΙΚΗΤΗΣ ΑΓΩΝΑ 1 - ΝΙΚΗΤΗΣ ΑΓΩΝΑ 2

6ος ΟΜΙΛΟΣ 
ΕΠΣ ANAΤΟΛΙΚΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΑΓ.ΣΤΕΦΑΝΟΥ 
ΕΠΣ ΑΡΓΟΛΙ∆ΑΣ: ΕΡΜΗΣ ΚΙΒΕΡΙΟΥ 
ΕΠΣ ΑΡΚΑ∆ΙΑΣ : AEK ΤΡΙΠΟΛΗΣ 
ΕΠΣ ΕΥΒΟΙΑΣ: ΑΟ ΝΕΑΣ ΑΡΤΑΚΗΣ 
 
1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (19-03-2014, 15:30) 
1. AEK ΤΡΙΠΟΛΗΣ - ΑΟ ΝΕΑΣ ΑΡΤΑΚΗΣ 
2. ΕΡΜΗΣ ΚΙΒΕΡΙΟΥ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΑΓ.ΣΤΕΦΑΝΟΥ 
 
2η  ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (26-03-2014, 15:30) 
ΝΙΚΗΤΗΣ ΑΓΩΝΑ 2 - ΝΙΚΗΤΗΣ ΑΓΩΝΑ 1

7ος  ΟΜΙΛΟΣ 
ΕΠΣ ΖΑΚΥΝΘΟΥ: ΑΠΟ ΖΑΚΥΝΘΙΑΚΟΣ 
ΕΠΣ ΗΛΕΙΑΣ: ΑΠΟ ΝΙΚΗ ΤΡΑΓΑΝΟΥ 
ΕΠΣ ΚΕΦΑΛΛΗΝΙΑΣ-ΙΘΑΚΗΣ: ΑΟ ΚΕΦΑΛΛΗΝΙΑΣ ΙΘΑΚΗΣ 
ΕΠΣ ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ: ΑΟ ΚΥΠΑΡΙΣΣΙΑΣ 
 
1η  ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (19-03-2014, 15:30) 
1. ΑΟ ΚΕΦΑΛΛΗΝΙΑΣ ΙΘΑΚΗΣ - ΑΠΟ ΖΑΚΥΝΘΙΑΚΟΣ 
2. ΑΟ ΚΥΠΑΡΙΣΣΙΑΣ - ΑΠΟ ΝΙΚΗ ΤΡΑΓΑΝΟΥ 
 
2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (26-03-2014, 15:30) 
ΝΙΚΗΤΗΣ ΑΓΩΝΑ 1 - ΝΙΚΗΤΗΣ ΑΓΩΝΑ 2

8ος  ΟΜΙΛΟΣ 
ΕΠΣ ΑΘΗΝΩΝ ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ ΠΣ 
ΕΠΣ ΛΕΣΒΟΥ: ΑΙΟΛΙΚΟΣ 
ΕΠΣ ΠΕΙΡΑΙΑ: ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ 1923 
ΕΠΣ ΧΙΟΥ: ΠΟ ∆ΑΦΝΩΝΑ 
 
1η  ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (19-03-2014, 15:30) 
1. ΠΟ ∆ΑΦΝΩΝΑ - ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ ΠΣ 
2. ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ 1923 - ΑΙΟΛΙΚΟΣ 
 
2η  ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (26-03-2014, 15:30) 
ΝΙΚΗΤΗΣ ΑΓΩΝΑ 1 - ΝΙΚΗΤΗΣ ΑΓΩΝΑ 2

9ος ΟΜΙΛΟΣ 
ΕΠΣ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ: ΓΠΣ ΑΛΜΥΡΟΣ 
ΕΠΣ ΛΑΣΙΘΙΟΥ: ΟΦ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ 
ΕΠΣ ΡΕΘΥΜΝΟΥ: ΑΕΤΟΣ ΑΝΩΓΕΙΩΝ ή ΑΣΤΗΡ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ ή ΑΡΗΣ ΡΕΘΥΜΝΟΥ 
ΕΠΣ ΧΑΝΙΩΝ: ΣΠΑΘΑ ΚΟΛΥΜΒΑΡΙΟΥ

1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (26-03-2014, 15:30)
1. ΑΕΤΟΣ ΑΝΩΓΕΙΩΝ ή ΑΣΤΗΡ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ ή ΑΡΗΣ ΡΕΘΥΜΝΟΥ - ΟΦ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ
2. ΣΠΑΘΑ ΚΟΛΥΜΒΑΡΙΟΥ - ΓΠΣ ΑΛΜΥΡΟΣ

2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (02-04-2014, 16:30)
ΝΙΚΗΤΗΣ ΑΓΩΝΑ 1 - ΝΙΚΗΤΗΣ ΑΓΩΝΑ 2

4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (09-04-2014, 16:30)
1. ΝΙΚΗΤΗΣ 3ου ΟΜΙΛΟΥ - ΝΙΚΗΤΗΣ 7ου ΟΜΙΛΟΥ

5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (16-04-2014, 16:30)
2. ΝΙΚΗΤΗΣ 1ου ΟΜΙΛΟΥ - ΝΙΚΗΤΗΣ 4ου ΟΜΙΛΟΥ
3. ΝΙΚΗΤΗΣ 2ου ΟΜΙΛΟΥ - ΝΙΚΗΤΗΣ 5ου ΟΜΙΛΟΥ
4. ΝΙΚΗΤΗΣ 6ου ΟΜΙΛΟΥ - ΝΙΚΗΤΗΣ 9ου ΟΜΙΛΟΥ
5. ΝΙΚΗΤΗΣ 8ου ΟΜΙΛΟΥ - ΝΙΚΗΤΗΣ ΑΓΩΝΑ 1

6η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (30-04-2014, 16:30)
6. ΝΙΚΗΤΗΣ ΑΓΩΝΑ 5 - ΝΙΚΗΤΗΣ ΑΓΓΝΑ 3
7. ΝΙΚΗΤΗΣ ΑΓΩΝΑ 2 - ΝΙΚΗΤΗΣ ΑΓΩΝΑ 4

ΤΕΛΙΚΟΣ ΑΓΩΝΑΣ (03-05-2014)
ΝΙΚΗΤΗΣ ΑΓΩΝΑ 6 - ΝΙΚΗΤΗΣ ΑΓΩΝΑ 7

επιστροφή στην κορυφή